Portfolio Oskar Firek Architects to zbiór realizacji inwestycji prywatnych i komercyjnych. Każdy projekt wyróżnia się dbałością o detale i podkreśleniem unikalnego charakteru wnętrz poprzez nieustanne opieranie procesów twórczych o pasję, perfekcjonizm i rzetelność. Projekty mieszkań, domów czy apartamentów korespondują z osobowością właścicieli, a przestrzenie użytkowe są funkcjonalnym przedłużeniem koncepcji marki.

Biuro projektowe zostało założone w 2012 roku przez Oskara Firka, syna artystów-rzeźbiarzy związanych z krakowską ASP. Architekt od najmłodszych lat obserwował proces twórczy i obcował ze sztuką, co zrodziło w nim fascynację malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Głęboko zakorzeniona estetyka ma wyraźny wpływ na projekty tworzone przez OF A, gdzie przywiązanie do naturalnych materiałów, czystych form i funkcjonalności przestrzeni stanowi fundament ich prac.

OF A  realizuje projekty głównie w Polsce, ale ma również doświadczenie w pracy z zagranicznymi inwestycjami wraz z ich nadzorem. Przez wzgląd na detale i dbałość o autentyczność, ich projekty skierowane są ku najbardziej wymagającym klientom. Świadoma rezygnacja z trendów, na rzecz prostoty, harmonii i zachowania osobistego charakteru, buduje we wnętrzach ponadczasowy design.

  • Zespół:
  • Oskar Firek
  • Agnieszka Chromińska
  • Wojciech Firek
  • Karina Dobrowolska
Oskar Firek Architects